بهترین نوشیدنی برای گلو درد و سرماخوردگی
 اين روزها كه در آستانه سردي هوا و افزايش آمار سرماخوردگي و آنفلوآنزا قرار داريم، معجون شگفت‌انگيز مخلوط عسل  و آب ليموترش را براي پيشگيري بسیار اثر بخش میباشد
مخلوطی از  يک قاشق عسل و يک ليوان آب ولرم و يک قاشق آب ليموترش (قبل از هر وعده غذا) در زماني‌كه علائم سرماخوردگي را در خودتان احساس مي‌كنيد و يا براي درمان گلو درد و رفع سرفه بهترين نوشيدني دارويي است.
ليموترش بعلت داشتن خواص اسيدي ضدعفوني کننده قوي است و حتي اگر در مسافرت‌ها به آب آشاميدني مشکوک هستيد و مي‌ترسيد از آن بنوشيد، کافي است چند قطره آب ليموترش را در آن بريزيد. آب را کاملاً استرليزه کرده و ميکروب‌هاي موجود در آب را از بين مي‌برد.
براي گلودرد بهترين دارو ليموترش است؛ يک قاشق چايخوري آب ليموترش را در آب نيم گرم بريزيد و با آن غرغره کنيد ورم گلودرد را برطرف خواهد کرد.
براي گرفتگي بيني و زکام، کافي است چند قطره آب‌ليمو را با يک قاشق چايخوري آب مخلوط کرده و در بيني بچکانيد براي دفع معده و روده بايد يک ليموترش را با پوست و هسته له کنيد و آن را با يک ليوان آب سرد و يک قاشق عسل  مخلوط کرده و يک ساعت قبل از خواب بنوشيد.

بهترين دارو براي پوست دست شما مخلوط گليسيرين و آب‌ليمو است: آب‌ليمو و گليسيرين را به نسبت مساوي مخلوط کنيد و به دست‌هاي خود بماليد، ببينيد که چقدر پوست دست‌ها صاف مي‌شود در زمستان براي جلوگيري از سرمازدگي دست‌هاي خود را با آب‌ليمو ماساژ دهيد.
خوردن آب‌ليمو سنگهاي کليه را نيز دفع مي‌کند.